Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/fly.events/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/fly.events/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/fly.events/www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
{:sq}Kush fitoi në shfaqje ajrore në Le Bourget - Частные перелеты на мероприятия

{:sq}Kush fitoi në shfaqje ajrore në Le Bourget

{:sq}

Më 23 qershor në aeroportin e Le Bourget, afër Parisit përfunduar ndërkombëtare të aviacionit dhe hapësirës tregojnë Paris Air Show 2019. Në tradicionale për ngjarje të tilla është beteja e madhe e aeroplanit prodhuesit për urdhërat në këtë kohë ka fituar Evropian kompania Airbus. E saj konkurrent, e Boeing erdhi në ajër të tregojë në sfond për problemet e saj më të shitur aeroplan, por ishte në gjendje për të fituar një rëndësi morale fitore.

Të gjitha Airbus ka nxjerrë në Le Bourget 728 porosi për aeroplanë, duke përfshirë konvertimit 352 marrëveshjeve paraprake. Më të mirë-shitjen e modelit të ishte e vetme-korridori ajror me një rritje të fluturimit varg A321XLR, për drejtimin e të cilave u njoftua në ajër të treguar. Sot, ky avion të marrë një të ngurta 61 dhe 79 para-porosi; urdhrave për një tjetër 100 makina ishte konvertuar nga kontrata në A321.

Përveç kësaj, vlen të përmendet rritja e interesit në programin e А220, Airbus, e cila vitin e kaluar bleu kompani kanadeze Bombardier. Në shfaqje ajrore Evropiane avion prodhuesi ka marrë 85 re e urdhrave për këtë model.

Për Amerikan konkurrent të Airbus është Boeing i parë i madh Airshow pas ndalimit të veprojë 737MAX. Më herët, kreu i Boeing Dennis Muhlenberg biseduar për faktin se kjo shfaqje nuk do të jetë i dedikuar për një grup të urdhrave, megjithatë, do të japë kompanisë aftësinë për të bindur klientët dhe furnizuesit që Boeing është duke punuar për kthimin e B-737MAX në qiell.

Duket se Korporata Amerikane e ka arritur qëllimin e saj. Pikë kthese në ajër tregojnë për Boeing ishte përfundimi i një marrëveshje me aviacionit grup IAG të qëllimit për blerjen e 200 Boeing 737МАХ. Marrëveshja është vlerësuar në 24 miliardë dollarë. Por përveç transaksioneve dhe shuma e me rëndësi që kjo mënyrë e merr Boeing Evropian, rivalit të madh të konsumatorëve. Tani të gjitha pesë airlines IAG: British Airways, Iberia, Aer Lingus, Vueling dhe Nivelin e përdorur në afat-gjatë fluturimeve Airbus A320.

IAG ka nënshkruar një marrëveshje të qëllimit për të fituar 200 aeroplanë në modifikimet e 737МАХ-8 dhe 737МАХ-10 :: Paris Air Show

Leave a Reply

Your email address will not be published.