Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/fly.events/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/fly.events/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/fly.events/www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
{:sq}Airbus do të ndihmojë në Ukrainë për të përgatitur helikopter për pilotë - Частные перелеты на мероприятия

{:sq}Airbus do të ndihmojë në Ukrainë për të përgatitur helikopter për pilotë

{:sq}

Airbus Helikopterë do të ndihmojë në Ukrainë për krijimin e një qendre të trajnimit për trajnimin e pilotëve të saj helikopterë. Ajo do të jetë krijuar në Kremenchug, ku këtë vit, Evropian, prodhuesi do të furnizimit me dy drita Н125 për Fluturim helikopteri i Akademisë në vend. Ata do të përdoret për trajnim për pilot. Vitin e ardhshëm, Universitetin vendor do të transferohet e plotë simulator fluturimit (të Plotë Simulator Fluturimit) H225 të rënda të heqë helikopter. Kjo ishte në kuadrin e Ndërkombëtare të aviacionit dhe hapësirës sallon 2019 Paris Air Show Le Bourget ishte rënë dakord midis Ministri të Punëve të brendshme të Ukrainës, Arsen Avakov dhe CEO i Airbus Helikopterë Bruno madje.

Domosdoshmërinë e ri-trajnim të pilotëve ndodhur pas mesit të vitit të kaluar ndërmjet Francës dhe Ukrainës, është nënshkruar një marrëveshje Ndërqeveritare për furnizimin e 55 helikopterë për shërbimet publike. Shuma e kontratës arriti në 555 milionë euro. Sipas Drejtorit të Përgjithshëm të Airbus Helikopterë Bruno Madje, ofrimin e shërbimeve për trajnimin e personelit të misioneve, dhe zhvillimin e qendrës së shërbimit helikopterë janë një pjesë e rëndësishme e kësaj kontrate.

Deri më sot, mbajti katër helikopterë H225 — urdhëruar vetëm 21 avionë të këtij lloji. Në kuadër të kontratës do të vendosni edhe 10 reja helikopterë H145, tetë prej të cilave do të jetë e pajisur me pesë-bladed rotor, dhe një 24 H125 për nevojat e shërbimeve kufitare, të kryejë operacione të kërkim-shpëtimit dhe misionet ambulancë ajrore.

“Në sajë të hershme dorëzimit të dy H125 dhe exerciser H225, e cila do të jetë operative në dhjetor të vitit 2020, Ukrainë së shpejti do të marrin moderne qendra e trajnimit për pilot”, — tha Ministri i Punëve të brendshme të Ukrainës, Arsen Avakov.

Këtë vit Airbus Helikopterë në kuadër të kontratës së furnizimit me dy Н225 për Shtetin e shërbimit për situata të jashtëzakonshme dhe një tjetër helikopter i këtij lloji për gardën Kombëtare të Ukrainës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.