Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/fly.events/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/fly.events/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/fly.events/www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Архивы {:mk}Paris Air Show - Частные перелеты на мероприятия

{:mk}Кој победи во воздухот шоу во Le Bourget

{:mk} На 23 јуни, на аеродромот на Ле Bourget во близина на Париз заврши меѓународниот авијација и простор шоу Париз Air Show 2019. Во традиционални за вакви настани е битка од најголемите авиони од производителите на налози во ова време има освоено Европската компанија за Airbus. Неговиот конкурент, на Боинг дојде до воздух покаже на […]

{:mk}Боинг планира да се фокусира на долго верзија на NMA авион

{:mk} Американскиот производител на авиони Боинг планира да започне производство на продолжената верзија на перспектива авион на средниот сегмент на NMA (нови midsize авион). Како што е соопштено од страна на Воздухопловството Недела, во моментот кога производителот е близу формално стартување на програмата авиони, првата испорака на кој е закажана за 2025 Во рамките на […]

{:mk}Airbus ќе им помогне на Украина да се подготви пилоти хеликоптер

{:mk} Airbus Хеликоптери ќе им помогне на Украина за воспоставување на тренинг центарот за обука на пилоти за своите хеликоптери. Тоа ќе бидат создадени во Kremenchug, каде оваа година, Европската производителот ќе обезбеди две светлината Н125 за хеликоптер Лет Академија во земјата. Тие ќе се користат за пилот обука. Следната година, на локалниот Универзитет ќе […]

{:mk}Руски хеликоптери ќе се врати на воздухот шоу во Le Bourget

{:mk} “Хеликоптери од Русија” планира да покаже во воздухот покаже Париз Воздух Шоу во Le Bourget во јуни оваа година од страна на две светлина хеликоптер “Ansat”, изјави денеска шефот на одржување на Андреј Boginsky на HeliRussia. Хеликоптери ќе бидат вклучени во лет програма и статични екранот. Еден од хеликоптери ќе биде изложена во ВИП […]

{:mk}Airbus создаде платформа за предвидливиот начин на одржување на воздухоплови

{:mk}Повеќе за авторот: Јенс FLOTTAU Во Париз air show, Airbus презентирани Skywise — скала проектот со цел да се подобри ефективноста на производителот и на авиопревозниците. За да го направите тоа се нуди преку појасно отколку што е сега, на структурирање на анализата на податоците, обемот на која ќе се зголеми. “Ние сме за лансирање […]

{:mk}AFI KLM E&М воведе алатки за предвидливиот начин на одржување

{:mk} Во последниот минатата недела воздухот покаже Париз Air Show 2017 Европски давателот на услуги за одржување на Air France Индустрии и KLM Инженерство & Одржување (AFI KLM E&М), подружница на групацијата на Air France — KLM, ја поднесе својата алатки за предвидливиот начин на одржување за авиони и мотори. Во прилог на мајката носители […]

{:mk}Резултатите на Ле Bourget: моќта на мали налози

{:mk} На аеродромот Ле Bourget, во близина на Париз завршува меѓународниот авијација и простор, салон, Париз Air Show во 2017. И покрај недостатокот на големи нарачки, цената на сите продадени авиони скрши осум години стаж. Како и да е, шоуто беше повеќе интересен отколку што се очекуваше. Боинг и Airbus Фокусот на шоуто беше соочување […]

{:mk}IFK прикачиле на првите шест авиони, Bombardier CS300

{:mk} Руската лизинг компанија “Ilyushin Finans Ко.” (IFK) потпишаа рамковен договор со анонимен авиокомпанија за основните услови за доделување на изнајмување на шест тесен-тело авиони, Bombardier CS300, според ИФЦ со тек на Ле Bourget салонот во Париз Air Show во 2017. Фирмата договорот се планира да се склучи во рок од два месеци. На FEC […]

{:mk}Големи договори во Ле Bourget. Ден четири

{:mk} За четвртиот ден на воздухот шоу во Le Bourget фирма договори со клиентите беа потпишани само Американски производител Боинг, кој има продадено 140 новиот сингл-aisle авиони семејството на Боинг 737MAX. Пред-нарачки беа поставени за тесен-телото и широко тело авиони како Боинг и Airbus. Европската производителот има склучено прелиминарни договори за 107 авион, ни — […]

{:mk}На Airbus авиони ќе добие лет рекордери на новата генерација

{:mk} Европскиот производител Airbus е развивање на својот авион на лет рекордери на новата генерација. Програмата обезбедува два апарати: еден од нив е создадена за тесен-тело авиони на A320 семејството, вториот за широко-тело модели и A321LR. Уредот ќе ги исполнат барањата на Европската безбедност Агенција (EASA) и Меѓународната цивилна авијација организација (ICAO), условите на кои […]